PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104183}

Dróżnik

The Station Agent
7,5 21 282
oceny
7,5 10 1 21282
7,7 9
ocen krytyków
Dróżnik
powrót do forum filmu Dróżnik

Nie do końca...

ocenił(a) film na 8

Owszem, film ma niezwykły urok, jest pozytywny, ciepły, uczuciowy jakich mało. Do tego świetnie zagrany, urzekający ładnymi zdjęciami i lekko odrealnionym miejscem wydarzeń. Nic, tylko się w nim zakochać. Niestety jedna rzecz mi to umiemożliwiła. Czy na prawdę Kanadyjczycy są aż tak nietolerancyjni, żeby robić zdjęcia karłom w sklepie?! Rozumiem, chęć pokazania, że ta inność głównego bohatera jest tylko powierzchowna, że tak na prawdę to normalny człowiek, ale ludzie! wszystko w granicach rozsądku! Nawet jeśli miało to pokazać jak groteskowe jest w ogóle krzywe patrzenie na karłów, to moim zdaniem nie jest to odpowiednio wyważone i do końca nie wiedziałem, czy śmiać się czy płakać. Poza tym mankamentem "Dróżnik" to film, który zdecydowanie jest wielki, pomimo tego, że o małym człowieczku...8/10

ocenił(a) film na 10
Slowik

Tak jakby film o "małym człowieczku" nie mógł być wielki.
I nie ma co uogólniać. To, że jedna kobieta zrobiła w sklepie zdjęcie nie świadczy przecież o wszystkich Kanadyjczykach. To jest tylko ukazanie jednej z postaw, jakie ludzie, i to nie tylko w Kanadzie, przyjmują wobec inności (i myślę, że całkiem celne). Poza tym, w filmie pojawia się wiele postaci, które zdjęć nie robią, może podciągnijmy Kanadę pod nich? A film jest rzeczywiście wspaniały.

Slowik

Pstrykanie foty w sklepie przez uprzejmą panią (uprzejmością a'la sklepy "Społem") nie odbyło się w Kanadzie. To okolice Nju Dżerzi ;) Tak to nam fabuła snuje ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones